Profil

Historia

Historia sukcesu PCO rozpoczęła się w latach 80-tych od projektu badawczego założyciela firmy, dr Emila Otta, który w tym czasie pracował w Katedrze Elektrofizyki Technicznej na Uniwersytecie Technicznym w Monachium. Dr Ott doszedł do wniosku, że technologia dostępna na rynku jest często niewystarczająca do zastosowań naukowych. W 1987 roku założył firmę PCO, której celem było wyeliminowanie istniejących deficytów i przeniesienie technologii kamer na kolejny poziom ewolucji. Wspierany jedynie przez niewielki zespół, podjął się realizacji swojego ambitnego planu - opracowania zupełnie nowego typu wzmacniacza obrazu. Już w tej wczesnej fazie polegał w pełni na innowacyjnych technologiach i procesach, które stały się przełomowe dla dalszych prac rozwojowych i nadal wyznaczają standardy rozwoju najnowocześniejszych produktów fotograficznych. Na przykład, wprowadzenie na rynek SensiCam, pierwszej na świecie kamery do precyzyjnego wykrywania pól prędkości przepływu (PIV), jest wczesną konsekwencją technologii opracowanych przez dr Otta i jego zespół inżynierów.

Na początku lat 90-tych, PCO z powodzeniem rozszerzyła swoją działalność biznesową na rynek światowy i stworzyła międzynarodową sieć wyspecjalizowanych partnerów handlowych i klientów. Obejmuje to również rozwój nowych obszarów zastosowań, wykraczających poza tradycyjne badania naukowe. Od tej pory potencjał kamer zostanie również rozszerzony na obszary takie jak biomedycyna, bezpieczeństwo pojazdów biernych, a nawet nadawanie programów. Te kroki torują drogę dla całej serii innowacyjnych kamieni milowych dla PCO:

- DiCam: pierwsza kamera wideo z wzmacniaczem obrazu o czasie naświetlania 5 ns - 1989 r.
- VarioCam: pierwsza chłodzona kamera wideo o długim czasie naświetlania z czujnikiem międzyliniowym - 1993 r.
- SensiCam: pierwsza cyfrowa kamera międzyliniowa z 12-bitowym przetwornikiem ADC - 1996 r.
- samemu: pierwsza 12-bitowa kamera wizyjna dla maszyn - 2000
- pco.dimax: pierwsza 12-bitowa kamera szybkoobrotowa z jakością obrazu telewizyjnego - 2009 r.
- czujnik sCMOS: pionier rewolucyjnej nowej generacji czujników CMOS
- pco.edge: pierwsza kamera sCMOS - 2010 r.
- CameraLink HS Data Interface: Członek-założyciel międzynarodowego komitetu normalizacyjnego CLHS.
- pco.flim: pierwsza kamera z przetwornikiem CMOS z modulacją do 40 MHz - 2016 r.

W 2017 r。PCO莫że jużwrocić做trzech dekadśWiadczenia i wiedzy fachowej w zakresie rozwoju i produkcji wysokiej klasy systemów kamer. Własne kompetencje wszystkich głównych sektorów technologii oraz partnerstwo z wiodącymi producentami czujników obrazu gwarantują najnowocześniejszą technologię sCMOS, CMOS i CCD dla wszystkich kamer PCO.

Nazwa

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu i doświadczeniu, PCO pozycjonuje się jako wiodący specjalista i innowator w dziedzinie technologii kamer cyfrowych wykorzystywanych w zastosowaniach naukowych i przemysłowych, takich jak nauki biologiczne i przyrodnicze, szybkie nagrywanie i widzenie maszynowe.
PCO ma już ugruntowaną pozycję na całym świecie.

Lokalizacje

Od momentu założenia w 1987 roku do dzisiaj, PCO stale się rozwija. Siedziba główna mieści się w Kelheim w Dolnej Bawarii i zatrudnia ponad 80 osób na powierzchni 5.000 m² w specjalnie wybudowanych dla firmy obiektach. W ten sposób wszystkie jednostki organizacyjne wszystkich obszarów technicznych i administracyjnych są połączone pod jednym dachem. Historyczny Kelheim został oficjalnie wymieniony po raz pierwszy w 866 r. i otrzymał swój punkt orientacyjny - Salę Wyzwolenia na górze Michelsberg, 1863 r., autorstwa króla Ludwika I.
Od początku lat 90-tych, PCO umacnia swoją pozycję globalnego gracza poprzez bliskość klientów. Oprócz siedziby głównej w Niemczech, firma posiada również spółki zależne w Ameryce Północnej i Azji.

W 2003 roku firma otworzyła oddziały w Kanadzie i USA. Oprócz sprzedaży i wsparcia dla wszystkich krajów amerykańskich, innowacyjne produkty i usługi w zakresie fotoniki i kalibracji są oferowane wyłącznie w Kanadzie.

W celu zaspokojenia rosnących potrzeb rynku azjatyckiego i zapewnienia jeszcze skuteczniejszego wsparcia technicznego i wsparcia sprzedaży dla klientów OEM i partnerów handlowych, w 2013 r. powstanie spółka zależna w Singapurze, a w 2017 r. w Suzhou w Chinach. Suzhou jest kluczowym miastem w Delcie Jangcy, najsilniejszym gospodarczo i najważniejszym regionie Chin.